100% onafhankelijk
100% gratis
Vragen? 088 3232 032

De Top 2000 – 2025

Vrijdag 12 December 2025 6 minuten en 31 seconden leestijd

De Top 2000 – 2025

Het einde van het jaar is in zicht en de lijstjes met hoogtepunten uit 2025 vliegen je om de horen, maar er is natuurlijk maar één lijst der lijsten en dat is de Top 2000 van NPO Radio 2. In dit blog lees je alles over de Top 2000.

Ieder jaar opnieuw kiezen de luisteraars van NPO Radio 2 hun 2000 mooiste liedjes uit. De meest gekozen nummers komen in de lijst terecht, die tussen Kerst en Oud & Nieuw wordt uitgezonden.

Maar dat is niet het enige, want vanaf eind november stond NPO Radio 2 al in het teken van de Top 2000 met bijvoorbeeld de stemweek en ook op televisie is er veel aandacht voor de Top 2000.

Wil je niets missen van de Top 2000? Ontdek dan nu welke tv en internet-providers leverbaar zijn op jouw adres met onze gratis postcodecheck. Het kost je maar een minuut en je ziet direct alle mogelijkheden voor internet en tv bij jou thuis.

Top 2000

De eerste editie van de Top 2000 komt alweer uit 1999. Het was net voor de millenniumwisseling en het leek Radio 2, zoals NPO Radio 2 toen nog heette, een leuk idee om hun luisteraars hun favoriete liedjes van de 20ste eeuw te laten kiezen. De Top 2000 bleek een groot succes en een traditie was geboren.

Ieder jaar luister en kijk je vanaf eerste kerstdag (25 december) 00:00 uur t/m 31 december 24:00 uur naar de mooiste en beste liedjes aller tijden. Wat de Top 2000 extra bijzonder maakt is dat de lijst 24 uur per dag doorgaat. Deze wordt alleen onderbroken voor reclame en nieuwsblokken. Wil je niets missen, dan worden het korte nachtjes.

Heb jij gestemd voor de lijst der lijsten; de Top 2000? Stemmen kon van 1 t/m 8 december. Daarbij kon je stemmen op minimaal 5 en maximaal 35 nummers die wat jou betreft bij de beste aller tijden horen. Inmiddels zijn de stembussen gesloten en is de top 10 al bekend gemaakt.

Opnieuw staat Queen met Bohemian Rhapsody op nummer 1, gevolgd door Piano Man van Billy Joel die maar liefst 3 posities is gestegen. Op de 3e plaats vinden we de Eagles met Hotel California.

  1. Bohemian Rhapsody | Queen
  2. Piano Man | Billy Joel
  3. Hotel California | Eagles
  4. Fix You | Coldplay
  5. Roller Coaster | Danny Vera
  6. Black | Pearl Jam
  7. Stairway To Heaven | Led Zeppelin
  8. Avond | Boudewijn de Groot
  9. Radar Love | Golden Earring
  10. Wish You Were Here | Pink Floyd

Top 2000 café

Denk je aan de Top 2000, dan denk je waarschijnlijk ook aan het Top 2000 café. Dit café wordt ieder jaar Speciaal voor de Top 2000 opgebouwd in het Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum. Dankzij het Top 2000 café luister je niet alleen naar de lijst, maar kun je de dj’s ook aan het werk zien.

De NPO Radio 2 dj’s draaien alle liedjes vanuit het Top 2000 café en ook worden de uitzendingen van de Top 2000 a gogo hier opgenomen. Wist je dat je er tijdens de Top 2000 bij kunt zijn in het café? Het café is tijdens de Top 2000 24 uur per dag fysiek en virtueel te bezoeken.

Zaterdag 13 december, om 10:00 uur gaat de ticketverkoop voor het Top 2000 café van start. Wacht niet te lang, vorig jaar waren de tickets razendsnel uitverkocht. Als het jou niet lukt om tickets te bemachtigen kun je gelukkig ook thuis volop genieten van de Top 2000!

De top 2000 op tv kijken?

Langs gaan in het Top 2000 café is natuurlijk hartstikke leuk, maar ook thuis kun je prima genieten van de Top 2000, gewoon vanaf je eigen bank. Natuurlijk kun je luisteren op NPO Radio 2, maar je kunt ook kijken. Veel aanbieders van digitale televisie zetten in december namelijk het tv-kanaal NPO 1 Extra open voor al hun klanten. ’s Nachts kun je ook via NPO 3 genieten van de uitzending. Zo hoef je niets te missen van de gebeurtenissen in het Top 2000 café.

  • Budget Internet: kanaal 28 en 76
  • DELTA: kanaal 81
  • KPN: kanaal 81
  • Odido: kanaal 81
  • Online.nl: kanaal 32
  • Youfone: kanaal 81
  • Ziggo: kanaal 81 of via de Ziggo Go app

Daarnaast is de Top 2000 non-stop live te zien via de NPO Radio 2 site en app.

Meer Top 2000

De Top 2000 groeit steeds verder en bestaat inmiddels niet alleen uit de Top 2000 zelf, maar ook uit programma’s als de Top 2000 quiz en The Untold Stories. En dan is er natuurlijk de Top 2000 a gogo. Waarin je, 6 avonden lang, wordt meegenomen door Diederik Ebbinge en Leo Blokhuis op onvergetelijke reportages, verrassende weetjes en waar je bijzondere gasten in het café vindt.
Je bekijkt de Top 2000 a gogo vanaf vrijdag 26 december dagelijks rond 21:30 uur op NPO 1.

24 december; Vannacht is het zover en gaat om 00:00 uur (25 december) de Top 2000 van start! Om nog meer in de Top 2000 stemming te komen kun je vanavond kijken naar De Top 2000: De opening.  Al een aantal jaar opent NPO Radio 2 dj Bart Arens de Top 2000 met een mash-up van de beste nummers uit de lijst. De Openingsshow van de Top 2000 staat gepland voor 24 december van 23:00 tot 00:00 uur.
De Top 2000: De opening zie je dinsdag 24 december om 23:00 uur op NPO 3.

Radio 10 Top 4000

Wil je alvast in de stemming komen voor de NPO Radio 2 Top 2000? Luister dan nu naar de Top 4000 van Radio 10. Deze lijst bestaat sinds 2005 en is ontstaan omdat toen het veertigjarig bestaan van de Top 40 werd gevierd. Omdat het wel even duurt om de ‘grootste hitlijst aller tijden’ te laten horen is Radio 10 al op 27 november gestart met de 21e editie van de lijst. De nummer 1 hoor je op woensdag 24 december om 19:00 uur. Je kunt dagelijks luisteren tussen 06:00 en 19:00 naar de Radio 10 Top 4000.

De top 3 van de Top 4000 lijkt erg op die van de Top 2000, wij zetten ze hier voor je op een rij:

  1. Bohemian Rhapsody – Queen
  2. Hotel California – Eagles
  3. Roller Coaster – Danny Vera

Ook dit jaar kun je vanaf zaterdag 29 november weer kijken naar De Top 4000 muziekquiz. Gijs Staverman ontvangt iedere avond duo’s van bekende Nederlanders. Zij moeten op het Top 4000 bordspel zo snel mogelijk de finish halen door muziekvragen correct te beantwoorden.
De Top 4000 muziekquiz is vanaf 29 november wekelijks te zien om 21.35 uur op SBS 6.

3FM Serious Request

Donderdag 18 december gaat het Glazen Huis weer open voor 3FM Serious Request. Dit jaar staat het Glazen Huis in Den Bosch. De 3FM-dj’s Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer zitten van 18 t/m 24 december in het Glazen Huis en proberen die week, samen met Nederland, zoveel mogelijk geld op te halen voor Spieren voor Spieren. Dat doen zij door 24 uur per dag live radio te maken en platen te draaien voor donaties.

Tijdens het Glazen Huis treden er meer dan dertig artiesten op. Zo komen Guus Meeuwis, Kensington, La Fuente, 2 Brothers on the 4th Floor (het laatste optreden van dit duo), Antoon, Sunnery James & Ryan Marchiano, Douwe Bob, Flemming, Paul Elstak, Claude en K3 langs. Het glazenhuis wordt geopend door Bente met haar themalied ‘Hoogtevrees’ en zij is er ook bij tijdens de muzikale afsluiting op kerstavond.

Je kunt het Glazen Huis en het grote podium ernaast, 24/7 gratis bezoeken. Op het plein kun je de dj’s in actie spotten in het huis, een donatie doen door de brievenbus, je cheque langsbrengen, een drankje drinken en natuurlijk genieten van alles wat er rondom 3FM Serieus Request gebeurt.

Op dinsdag 24 december is de finale van 3FM Serieus Request. De 3FM-dj’s verlaten het huis en maken bekend hoeveel geld er voor Spieren voor Spieren is opgehaald. We raden je aan om te kijken want er staat je een muzikale verrassing te wachten.
3FM Serious Request: Finale bekijk je dinsdag 24 december om 19:25 uur op NPO 3.

Je kunt 24 uur per dag luisteren naar Serieus Request op NPO 3FM.

Wil je niets missen van het Top 2000 café, de Top 4000 en 3FM Serious Request? Zorg dan voor een goede internet en tv-verbinding in december. Met onze postcodecheck ontdek je binnen een minuut alle mogelijkheden op jouw adres. Daarmee wordt internet vergelijken wel heel makkelijk.

*** We wensen je veel kijk- en luisterplezier met de Top 2000 van 2025 en natuurlijk ook met de muziek van de Top 4000 en Serious Request! ***

Terug naar vergelijking
Terug naar vergelijking